Notat e lojtarëve Juventus – Tottenham

23:05 / E martë, 13 Shkurt 2018

 

Juventus dhe Tottenham kanë barazuar 2:2 në kuadër të ndeshjes së parë ndaj tyre në Ligën e Kampionëve

Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain është cilësuar si futbollisti më i mirë i kësaj ndeshje, ku shënoi dy gola.

Argjentinasi u vlerësua me notën 8.6 nga 10 sa ishte maksimumi.

Lojtarët më i dobët u vlerësua Gianluigi Buffon, i cili ishte fajtor për golin e dytë të anglezit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400