Nuk e fituan kandidaturën për Kupën e Botës, por shikoni çfarë bën Maroku tani

17:09 / E mërkure, 13 Qershor 2018

 

SHBA, Meksika e Kanadaja e fituan pas votave të hapura, 134 me 65

Maroku nuk dorëzohet pas disfatës së pësuar sot në FIFA.

Ata humbën kandidaturën për organizimin e Kupës së Botës 2018,

SHBA, Meksika e Kanadaja e fituan pas votave të hapura, 134 me 65.

Mirëpo, përfaqësuesit maroken kanë bërë të ditur që do të garojnë edhe për Botërorin 2030.

Kushedi, ndoshta atëherë do t’ia dalin.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400