Perez largon Ronaldon, merr Neymarin?

11:21 / E diell, 14 Janar 2018

 

Real Madridi dhe Cristiano Ronaldo janë në formën më të dobët gjatë këtyre viteve.

Sipas mediave në Spanjë, presidenti i klubit Florentino Perez ka një plan interesant për ta rikthyer ekipin e tij në formën më të mirë.

Ai dëshiron ta largoj Cristiano Ronaldon, dhe ta merr Neymar JR, transmeton IndeksOnline.

Madje pritet që ai ta përdor portugezin në ofertën e Neymarit. Pra shumë lehtë në të ardhmen mund ta shohim Ronaldon në PSG, kurse Neymarin në Madrid.

Neymar skuadrës parisiene i kushtoi plotë 222 milionë euro, por muaj më parë Nasser Al-Khelaifi tha se “është e mundur që Neymar të nënshkruan me Realin”.

Pas 18 xhirosh, Madridi është në pozitën e katërt me 32 pikë, larg nga pozita e parë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400