Përfundon ‘romani’ Coutinho-Barcelona, ky është vendimi i ‘çmendur’

22:28 / E premte, 20 Tetor 2017

 

Barcelona dëshiron të shkruajë kapitullin përfundimtar të romanit Coutinho në janar. Për të llogaritur lojtarin në gjysmën e dytë të sezonit, duke mbyllur kontratën në afatin e dimrit të transferimeve, klubi katalanas duhet të paraqesë së shpejti propozimin e tij të fundit në Liverpool, transmeton ORAinfo.

Sipas informacionit të gazetës Mundo Deportivo, bisedimet midis palëve duhet të zhvillohen nga java e ardhshme dhe do të zhvillohen nga një njohës i vjetër agjenti Iranian, Kia Joorabchian, i cili ka investuar (në mes 2005 dhe 2007) në ekipin e Parque São Jorge përmes kompanisë MSI.

Oferta duhet të jetë rreth 80 milionë euro (pothuajse 300 milionë dollarë), plus variabla që mund të rrisin vlerën nga 30 milionë të tjera.

Nuk do të ishte e habitshme nëse anglezët refuzojnë , ashtu siç bënë në dritaren e verës, e cila përfundoi në fund të gushtit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400