Prishtina fiton derbin ndaj Bashkimit

21:31 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Prishtina ka shënuar fitore në përballjen e sotme kundër Bashkimit në Superligën e Kosovës në basketboll.

Klubi nga kryeqyteti i Kosovës shënoi fitore me rezultat prej 81 – 73, transmeton Koha.net.

Të Prishtina shkëlqyen Fisnik Rugova me 21 pikë e Edmond Azemi me 20 sosh, kurse te Bashkimi më efikasi ishte Tmusiq me 27 pikë, i ndihmuar nga Moss me 19.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400