Real Madrid “egjeli” i Barcelonës (Foto)

08:59 / E shtunë, 12 Gusht 2017

 

Real Madridi e ka mposhtur pesë herë Barcelonën në Superkupën e Spanjës.

Barcelona dhe Real Madridi, të dielën, do të përballen në “Camp Nou” për “El Clasicon” e parë të këtij sezoni, teksa sfida kthyese zhvillohet tre ditë më pas në “Santiago Bernabeu”.

Këto dy skuadra janë përballur gjashtë herë deri më tani për këtë trofe, shkruan e përditshmja madrilene, AS.

Besoni ose jo, nga gjatë takime Barcelona ka arritur që vetëm një herë ta fitoj Superkuën e Spanjës, në vitin 2011, përcjell Express.

Kurse, pesë finalet e Superkupës, në vitet 1988, 1990, 1993.1997 dhe 2012, i ka fituar Real Madridi.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400