Reali bën “çmendurinë”, verën e ardhshme Neymar prezantohet në Bernabeu

22:36 / E premte, 12 Janar 2018

 

Real Madrid e ka marrë seriozisht punën e transferimit të Neymar.

Sipas ‘Marca, ‘Los Blancos’ do të tentojnë që në verën e ardhshme të rikthejnë në La Liga sulmuesin brazilian, për të zëvendësuar Cristiano Ronaldon.

Për Neymarin, Real Madrid është i gatshëm të thyejë të gjitha rekordet në tregun e transferimeve, duke ofruar deri në 400 milionë euro.

Transferimi i Neymarit shihet si përgjigje ndaj Barcelonës që këtë afat transferojë për 160 milionë euro Philippe Coutinhon nga Liverpool.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400