Reali më në fund fiton, mbetet shumë prapa Barcelonës

18:10 / E diell, 21 Janar 2018

 

Real Madridi më në fund ka shijuar një fitore në La Ligë. Pas dy humbjeve dhe një barazimi në tri ndeshjet e fundit, Reali ka mposhtur 7 me 1 Deportivo La Corunan në kuadër të xhiros së 20-të.

Gareth Bale, Cristiano Ronaldo dhe Nacho realizuan nga dy gola, ndërsa një herë shënoi Luka Modriq. Golin e vetëm për mysafirët e shënoi Adrian, i cili realizoi i pari në ndeshje.

Në tabelën e La Ligas, pas 19 ndeshjeve Reali është i katërti me vetëm 35 pikë. Lider në tabelë mbetet Barcelona që me po aq ndeshje ka 51 pikë. Në pozitat dy dhe tre janë Atletico Madrid dhe Valencia me 43, respektivisht 40 pikë, me nga 20 ndeshje të zhvilluara.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400