Reali po bën gati ofertë për Alissonin

09:21 / E enjte, 10 Maj 2018

Reali e do Alissonin në “Bernabeu” sezonin e ardhshëm, para De Geas e Courtois.

Real Madridi është i gatshëm të bëjë ofertë për portierin e Romës, Alisson, raporton RMC Sport, transmeton Gazeta Express.

Alisson ka qenë i lidhur edhe me Liverpoolin e Manchester Unitedin, pas sezonit mbresëlënës te Roma, teksa bisedimet për një kontratë të re ende nuk kanë nisur.

Sido që të jetë, prioritetet e Realit ishin Thibaut Courtois dhe David de Gea, por dyshja në fjalë është shumë vështirë e arritshme andaj Los Blancos kanë kthyer interesimin nga braziliani Alisson.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400