Roma në kërkim të fitores se dytë kundër Atalantas, formacionet zyrtare

19:37 / E hëne, 27 Gusht 2018

Roma sonte do të kërkojë fitoren e dytë kundër njërës prej skuadrave më të mira në Itali, Atalanta.

Roma javën e kaluar fitoi me një gol në momentet e fundit kundër Torinos, që e shënoi Edin Dzeko.

Kurse këtë javë, djemtë e Eusebio Di Francescos, janë në kërkim të fitores se dytë kundër skuadrës shumë të papërshtatshme në Serie A, Atalanta.

Ndryshe, Atalanta janë njëra prej skuadrave që ka pasur një ecuri të mirë në Europa Ligë, ku është kualifikuar në “play-off”, por duhet ta kaloi testin me danezët e FC Koebenhavn, të cilët nxorrën një barazim 0-0 në Itali.

Formacionet zyrtare:

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400