Ronaldo sot mbërrin në Torino, nesër zyrtarisht nis aventurën te Juventusi

18:08 / E diell, 29 Korrik 2018

Cristiano Ronaldo do të mbërrij sot në Torino, ndërsa nesër edhe zyrtarisht fillon epoka e tij te Juventus.

Ylli portugez këtë verë nënshkroi për ‘Bianconerët’ në një marrëveshje prej 100 milionë euro, duke u bërë lojtari më i shtrenjtë në histori për moshën e tij.

33 vjeçari sipas medieve në Itali, sot do të mbërrij në Torino, ndërsa nesër do të fillojë të stërvitet për sezonin e ri.

Pjesa më e madhe  skuadrës së Juventusit ndodhet në Amerikë ku po luajnë në turneun ‘International Champions Cup’, por në Itali për stërvitje ndodhen Dybala, Cuadrado, Costa, Higuain dhe Bentancur. Këtij grupi nga nesër do t’iu bashkohet edhe Cristiano Ronaldo.

Matuidi, Mandzukic dhe Pjaca do të rikthehen më vonë në stërvitje, pasi Franca dhe Kroacia luajtën në finale të Kupës së Botës në Rusi.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400