Rron Ukaj shpallet MVP i Kampionatit Evropian në Divizionin C

22:30 / E diell, 29 Korrik 2018

Rron Ukaj i Përfaqësueses së Kosovës U18, është shpallur MVP i Kampionatit Evropian në Divizionin C.

Kosova U18 është shpallur kampione evropiane në Divizionin C, dume mposhtur në finale Qipron me rezultat 73:64.

Rron Ukaj i cili ka dhënë kontribut të madh në këtë sukses të Kosovës, është shpallur MVP i këtij kampionati.

Ukaj i jashtëzakonshëm ishte edhe në finalen ndaj Qipros, ku shënoi 17 pikë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400