Sarri e largon sulmuesin e njohur nga Chelsea

13:54 / E diell, 29 Korrik 2018
Me ardhjen e Sarrit në krye të Chelsea priten edhe shumë ndryshime në skuadër.

I pari që mund t’u japë lamtumirën “Bluve të Londrës” është pikërisht Olivier Giroud, i cili u transferua te Chelsea në janar të 2018-ës nga Arsenali.

Francezi duket se nuk bën pjesë në planet e Sarrit, i cili kërkon prurje të reja në skuadër.

Duke parë situatën e krijuar tek ekipi nga “Stamford Bridge”, sulmuesi pritet të largohet gjatë kësaj merkatoje verore.

Për 31-vjeçarin ka shfaqur interes skuadra e Marseille, e cila është vënë në kërkim të një sulmuesi me cilësitë e Giroud.

Rezultati i imazhit për giroud chelsea

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400