Sarri: Nuk e shikova Juventusin, por Cityn në Champions

21:11 / E mërkure, 14 Shkurt 2018

 

 

Trajneri i Napolit, Maurizio Sari ka thënë se nuk i intereson se çfarë bën Juventus në Ligën e Kampionëve

Maurizio Sarri ka preferuar që para ndeshjes Juventus – Tottenham, të shikojë përballjen tjetër në mes të Baselit dhe Manchester Cityt.

Ai tha se ka përcjell skuadrën angleze, pasi i pëlqen mënyra se si luan futboll.

“Juventus? Çfarë bëjnë në Ligën e Kampionëve nuk më intereson fare”, tha Sarri për Sky.

“Dje shikova Manchester Cityn, sepse më pëlqen t’i shoh të luajnë. Shpresoj se Juventus të kalojë në fazën tjetër, sepse është skuadër italiane”

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400