Sensacion botëror, Italia në lot: Pas 60 vitesh mungon në botëror, shkon Suedia

00:32 / E martë, 14 Nëntor 2017

 

Kombëtarja e Suedisë ka arritur në Itali, atë që është specialitet i vendësve, të mos pranoj gol.

Italia ishte favorit në përballjen e barazhit për Rusia 2018, por nuk u doli ashtu.

Me barazim 0-0, suedezët janë kualifikuar në Kupën e Botës, falë fitores 1-0 në ndeshjen e parë.

Kështu Italia do të mungojë në Botëror për herë të parë që prej vitit të largët 1958.

Në ndeshjen e zhvilluar në Milano, italianët sulmuan gjatë tërë lojës, ndërsa mysafirët nuk treguan shumë interes për të sulmuar.

Rastet më të mira i humbën Immobile, El Sharaëy, Florenzi, Gabiadini ….

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400