Serbi 1:2 Zvicër, Xherdan Shaqiri shpallet lojtari i ndeshjes

22:08 / E premte, 22 Qershor 2018
Xherdan Shaqiri është shpallur lojtari i ndeshjes në fitoren 2:1 të Zvicrës ndaj Serbisë.

Serbia ka shënuar fitore të rëndësishme në Kupën e Botës, duke mposhtur 2:1 Serbinë në kuadër të grupit E.

Të dy golat për Zvicrën i shënuan shqiptarët Xhaka edhe Shaqiri.

Ky i fundit edhe u shpall lojtari i ndeshjes.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400