Sevilla mposht Atleticon, kalon në gjysmëfinale të Copa del Rey

23:30 / E martë, 23 Janar 2018

 

Sevilla ka shënuar fitore 3:1 ndaj Atletico Madridit, për të kaluar në gjysmëfinale të Copa del Rey.

Skuadra e Sevillas ka mposhtur për të dytën herë brenda një jave Atletico Madridin, për t’u bërë skuadra e parë që kalon në gjysmëfinale të Copa del Rey.

Sevilla sonte shënoi fitore 3:1, për të kaluar tutje me rezultat të përgjithshëm 5:2.

Golat për vendësit i shënuan Escudero, Banega dhe Sarabia, ndërsa golin e vetëm për Atleticon e shënoi sulmuesi Antonie Griezmann.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400