Shaqiri me fotografinë e re në Insta Story ua mbyll gojën mediave në Serbi

11:06 / E shtunë, 23 Qershor 2018
Xherdan Shaqiri ka reaguar pas akuzave nga mediat në Serbi.

Xherdan Shaqiri ka publikuar një fotografi të re në Insta Story.

Pas akuzave për “provokim” nga Serbia, mesfushori kosovar i ekipit të Zvicrës ka përsëritur qëndrimin e tij.

Serbia ka paralajmëruar ankesë në FIFA për shfaqjen e flamurit të Kosovës në këpucët sportive të Shaqirit. Por, heroi i golit të fitores 2:1 ndaj Serbisë, ka një përgjigje, përcjell “lajmi.net”.

“Luaj me krenari”, shkroi Shaqiri në postimin e publikuar në Insta Story, shoqëruar me fotografinë e këpucëve të tij sportive me flamurin e Zvicrës dhe Kosovës.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400