Shpërblehet De Gea, më i paguari te Man United

23:29 / E premte, 12 Janar 2018

 

​300 mijë funte në javë, kaq është i gatshëm t’i ofrojë Man United De Geas me kontratën e re.

Duke parë se kontrata e David de Geas skadon në vitin 2019 dhe interesimin e vazhdueshëm të Real Madridit, Manchester United ka vendosur ta blindojë spanjollin.

Sipas asaj që raporton The Sun, nga 210 mijë funte United ka vendosur t’ia rrisë pagën De Geas deri në 300 mijë funte në javë, vetëm për ta mbajtur 27 vjeçarin në Old Trafford edhe për shumë vite.

Kështu, De Gea do të bëhej lojtari më i paguar i Djajve të Kuq së bashku me Paul Pogban.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400