Si ta fshihni në Instagram kohën kur keni hyrë për herë të fundit

00:42 / E mërkure, 24 Janar 2018

 

Instagram merr shkas nga WhatsApp dhe Messenger, të gjitha aplikacione në pronësi të Facebook, dhe tashmë do të tregojë orën se kur miqtë kanë përdorur aplikacionin për herë të fundit.

Funksioni i fundit quhet “Trego gjendjen e aktivitetit”. Në seksionin e mesazheve direkte, do të tregohet dhe ora e fundit kur ka qenë online, por vetëm të personave që ndiqni dhe me të cilët keni biseduar, transmeton tch.

Por ndryshe sa ndodh në WhatsApp është e mundur çaktivizimi i saj, nëse nuk dëshironi që të jetë një informacion që duhet të merret vesh. Por duke fshehur këtë, nuk do e shihni dhe ju orarin e fundit kur kanë hyrë të tjerët.

Për ta çaktivizuar duhet të shkosh pikërisht në profilin tënd të INstagram, të hysh tek Rregullimet, dhe të shkoni tek opsioni “Trego gjendjen e aktivitetit”.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400