Skandal në FIFA: Vidhën orët e futbollistëve më të mirë

19:12 / E mërkure, 11 Janar 2017

Fifa ka denoncuar në Policinë E Zyrihut, për vjedhjen e 6 orëve që do u jepeshin fituesve të çmimeve kryesore.

Sipas zyrtarëve te FIFA-s, mungesa e orëve është vënë re disa orë para se te fillonte shfaqja për dhënien e çmimeve, çka e bërë të pamundur zëvendësimin tyre.

Gjithashtu ata kanë publikuar se brenda disa ditësh, fituesit do të marrin orët e caktuara.

Orët do të ishin të markës ” Hublot” dhe një e tillë kushtonte rreth 90 mijë Euro.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400