Sot pas derbit në Gjermani niset për te gjiganti i Premierligës Angleze

13:34 / E shtunë, 13 Janar 2018

Mediat gjermane raportojnë se ndeshja ndaj Schalkes do të jetë e fundit për yllin e Leipzig, Naby Keita.

Thuhet se ylli afrikan do të përshëndetet me skuadrën e tij pas ndeshjes me Schalken.

Dëshira e futbollistit është që të bashkohet me Liverpoolin në afatin e janarit, anipse marrëveshja mes dy skuadrave është që Keita të jetë i Liverpoolit nga 1 korriku.

Skuadra angleze do të duhet t’i paguaj edhe 15 milionë funta Leipzigut nëse dëshiron që ta ketë të marrë në janar mesfushorin fantastik

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400