Spanja e shkarkoi nga posti i selektorit, ja çfarë ka vendosur Lopetegui

13:29 / E mërkure, 13 Qershor 2018

Julen Lopetegui nuk e udhëhoqi ekipin e Spanjës në Kampionatin botëror në Rusi.

Julen Lopetegui u shkarkua sot nga posti i selektorit të Spanjës.

Trajneri i ri i Real Madridit nuk e udhëhoqi ekipin e Spanjës në Kampionatin botëror në Rusi.

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Spanjës e shkarkuan pas lajmit për angazhimin e tij nga “Los Blancos”, pak ditë para fillimit të Botërorit.

Kurse, Lopetegui ka marrë një vendim.

Ai nuk do të japë deklarata para mediave deri pas rikthimit në Spanjë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400