Suker me krahasim të ‘çmendur’ për Mandzukicin

09:13 / E enjte, 12 Korrik 2018

 

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kroacisë, Davor Suker ka lavdëruar ekipin pas fitores ndaj Anglisë me rezultat 2:1 dhe kualifikimit në finalen e “Kampionatit botëror 2018”.

Por, ai rezervoi lëvdata të veçanta për realizatorin e golit të fitores, Mario Mandzukic.

“Mandzukic i ka …. si të një demi nga Andaluzia”, u shpreh Suker, përcjell “lajmi.net”.

“Jam shumë i lumtur dhe shumë i emocionuar”, theksoi ai.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400