Të gjithë e patën mendjen te goli, ky ishte momenti kur u shtyp fotoreporteri

12:27 / E enjte, 12 Korrik 2018
Kur të gjithë lojtarët e Kroacisë po festonin për golin ata nuk kanë vënë re një fotoreporter që e kanë shtypur gjatë festës.

Kroacia mbrëmjen e djeshme arriti të fitojë ndeshjen kundër Anglisë me rezultat 2-1 duke shkuar në finalen e Botërorit ku do ti duhet të përballet me Francën.

Por në momentin e golitt të dytë që i dha edhe fitoren kroatëve pati një incident të vogël.

Kur të gjithë lojtarët e Kroacisë po festonin për golin ata nuk kanë vënë re një fotoreporter që e kanë shtypur gjatë festës.

Pas kësaj ngjarje fotoreporteri nga Salvadori, Yuri Cortez, ka folur pas shtypjes që i bënë futbollistët kroatë pas golit të fitores në ndeshjen gjysmëfinale ndaj Anglisë dhe ka dhënë se nuk është i lënduar madje u ndje mirë për këtë ngjarje.

“Në momentin që mora kamerën për të xhiruar momentet e ndeshjes, vetëm e pash një turmë të lojtarëve që erdhën drejt meje. U befasova dhe kjo është e logjikshme pasi që nuk ndodh shumë shpesh” ka thënë në fillim ai.

“U ndjeva shumë mirë”, shtoi më pas fotoreporteri Cortez.

Gjithësesi futbollistët kroatë si Manduzikic, Ivan Perisic, Ivan Rakitic dhe Damagoj Vida i kërkuan falje pas shtypjes që ia bënë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400