A do të jetë ky klubi i ri i Alisson?

12:38 / E enjte, 12 Korrik 2018
Alisson mund të largohet nga Roma duke u transferuar në Premierligë.

Paraqitjet e para në miqësore të Liverpoolit treguan edhe njëherë që Loris Karius nuk e ka kaluar ende traumën psikologjike për finalen e humbur në Kiev ndaj dhe drejtuesiit kanë vendosur të insistojnë për brazilianin Alisson.

Oferta për Romën është 60 milionë euro menjëherë dhe 5 milionë euro të tjera në formë bonusi ndërsa për gardianin brazilian një kontratë 5-vjeçare prej 6 milionë euro në vit.

Për momentin Liverpool duket në avantazh ndaj Real Madrid për Alisson dhe gjasat janë që Roma të dorëzohet përpara një oferte të tillë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400