A do të vazhdojë rivaliteti Ronaldo – Messi? Përgjigjet portugezi

21:07 / E hëne, 16 Korrik 2018

Cristiano Ronaldo ka insistuar se ai nuk i sheh lojtarët kundërshtarë si rivalë, duke thënë se çdo lojtarë lufton për klubin e vet, gjë të cilën thotë se do ta bëjë edhe vet në skuadrën e tij të re, Juventus.

Cristiano Ronaldo u prezantua si lojtar i ri i Juventusit të hënën në një konferencë për media, pas kompletimit të transferimit të tij nga Real Madridi për 112 milionë euro, transmeton Gazeta Express.

Gjatë konferencës për media ku u prezantua, Ronaldo u pyet për rivalitetin e tij me yllin e Barcelonës, Lionel Messin.

“Unë nuk i shoh lojtarët si rivalë. Të gjithë flasin për rivalitetin tim me Messin, por të gjithë luftojnë për klubet e tyre dhe këtë do ta bëjë unë këtu. Në fund do të shikojmë prapa dhe ta shohim se kush është më i miri”, tha Ronaldo.

Ronaldo ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me Juventusin, dhe do të ketë pagë vjetore prej 30 milionë euro.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400