Tifozët boshnjak kallin stadiumin, ndërhyjnë zjarrfikësit (Video/Foto)

01:41 / E enjte, 12 Tetor 2017

 

Bosnja Hercegovina është eliminuar nga faza e grupeve për Kupën e Botës “Rusi 2018”.

Përkundër fitores së mbrëmshme kundër Estonisë me rezultat 1 me 2, Bosnja e mbylli në pozitën e tretë me 17 pikë.

Për këtë arsye, tifozët boshnjak ishin tejet të frustruar, dhe këtë inati e treguan duke ia futë flakën stadiumit të Estonisë me dhjetëra fishekzjarrë, transmeton indeksonline.

Kjo nuk do t’i pëlqej aspak FIFA-së, e cila së shpejti pritet ta marrë një vendim për këtë gjest jo të mirë të tifozëve nga Bosnja Hercegovina.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400