Tmerrohen lojtarët, marrin mesazh se Koreja Veriore do t’i godasë me raketë balistike teksa po luanin

23:30 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Një alarm, që paralajmëronte për sulm të pashmangshëm me raketë balistike, ka shkaktuar panik të madh dhe frikë në Hawai të shtunën.

Fatmirësisht, doli se alarmi ishte i rremë, por mesazhit të dytë – për ta konfirmuar se alarmi ishte i rremë – iu deshën plot 38 minuta për të mbërritur, transmeton Express.

Në mesin e më të prekurve nga ky alarm ishin lojtarët që po garonin në turneun e golfit “US PGA Hawaii Open” në Honolulu.

Ky alarm erdhi në një kohë kur shqetësimet janë shumë të mëdha rreth programit bërthamor dhe raketor të Koresë Veriore.

Hawaii është shteti amerikan më pranë Koresë Veriore.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400