Trajneri i Suedisë: Mos flisni për Ibrahimovicin, kemi lojtarë të mëdhenj në skuadër

11:13 / E martë, 14 Nëntor 2017

 

Trajneri i Suedisë, Janne Andersson, i ka injoruar pyetjet rreth Zlatan Ibrahimovicit për rikthimin e tij të mundshëm në kombëtare pas kualifikimit në Kupën e Botës.

Suedia e eliminoi Italinë për ta siguruar pjesëmarrjen në ngjarjen më të madhe të futbollit me rezultat të përgjithshëm prej 1-0 në dy ndeshjet e “play-off”, transmeton Express.

Ndërkohë, sulmuesi i Manchester United u pensionua nga kombëtarja suedeze pas Kampionatit Evropian 2016, por tani janë duke qarkulluar thashetheme se Ibra mund të rikthehet në kombëtare për të luajtur në Kupën e Botës në Rusi vetën e ardhshme.

“Kjo është e jashtëzakonshme! Ky lojtar [Ibrahimovic] nuk luan me ne që një vit e gjysmë dhe ne ende flasim për të”, ka thënë Andersson pas ndeshjes me Italinë.

“Ne duhet të flasim për lojtarët e mëdhenj që i kemi në ekip. Kemi heronj sonte. Jam paksa i prekur but natyrisht shumë i lumtur me rezultatin”, ka shtuar ai.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400