Transferimet më të shtrenjta në futboll para vitit 2005 (VIDEO)

22:45 / E premte, 20 Tetor 2017

 

Futbolli sot është rikthyer në një nga bizneset më fitimprurëse në botë.

 
Në sportin më të dashur dhe popullarizuar në botë, sot derdhen miliona pa kufi, duke u thyer rekorde në transferime në çdo verë.

Mjafton të cekim transferimin e Neymar te PSG nga Barcelona për 222 milionë euro.

Mjafton të rikthehemi dymbëdhjetë vite pas, për të kuptuar se transferimi më i madh deri në atë vit, ka qenë ai i Zinedine Zidane, që në vitin 2001 i është bashkuar Real Madridit nga Juventusi për 75 milionë euro.

10 transferimet më të shtrenjta që kanë ndodhur në futboll para vitit 2005 i gjeni në videon e mëposhtme.

The 10 most expensive players before 2005

The 10 most expensive players before 2005Number one is a legend 😍

Publié par Oh My Goal sur vendredi 20 octobre 2017

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400