Trepça 89 me kërkesë interesante për Ramazan

19:12 / E premte, 19 Maj 2017

Trepça ’89 edhe zyrtarisht është kampion i Kosovës për edicionin 2016/17. Mirëpo, ceremonia e ndarjes së trofeut për mitrovicasit do të ndodhë në ndeshjen e xhiros së fundit ndaj Feronikelit.

Sipas kalendarit, xhiro 33 do të zhvillohet fundjavën e ardhshme më 28 maj.

Mirëpo, ekipi mitrovicas ka bërë kërkesë në FFK që ndeshja me Feronikelin të zhvillohet të mërkurën për shkak se në fundjavën e ardhshme do të jetë ditë Ramazani dhe shumëkush mund të mos vijë në stadium për këtë arsye, shkruan Gazetasheshi.

Tashmë i ka mbetur FFK-së për të vendosur për një gjë të tillë.

Kujtojmë se edhe Gjilani kishte bërë kërkesë që dueli i tyre me Dritën të luhet të dielën, por një gjë e tillë u refuzua dhe sfida zhvillohet nesër.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400