Tronditet Barca: Neymar, ‘Uroj që ti bashkohem Realit’

09:29 / E premte, 19 Maj 2017

 

Fakti që Barcelona u eliminua nga Champions League dhe pothuajse ka humbur edhe titullin e La Ligas, Neymar ju ka thënë bashkëlojtarëve të tij se “shpreson ti bashkohet Realit”

Sipas “Don Balon” ylli i Barcelonës, Neymar kohën e fundit ka shprehur paknaqësi me drejtuesit e Barcelonës ku bashkëlojtarëve të tij u ka thënë se ai dëshiron që ti bashkohet Realit dhe të largohet nga klubi katalanas, përcjellë “Transferimet.com”

Sipas kësaj gazete arsyje për largim është edhe mesfusha shumë e ngadaltë e Barcelonës

Por klubi i Barcelonës padyshim se do të hyjë në tregun e transferimeve ku pritet të sjellë emra të rinjë në skuadër dhe të rikthehen në Top 4 klubet më të mira evropiane

Për brazilianin gjithashtu është e interesuar edhe skuadra angleze Manchester United.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400