‘Tronditet’ Kombëtarja shqiptare, ylli i madh këput ligamentin e gjurit

20:11 / E martë, 13 Mars 2018

 

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Amir Abrashi ka këputur ligamentin e gjurit të djathtë në ndeshjen e fundjavës në Bundesliga

Kombëtarja shqiptare dhe Freiburg kanë marrë një goditje të madhe. Mesfushori Amir Abrashi në ndeshjen ndaj Hertah Berlinit ka këputur ligamentin e gjurit.

Lajmi është konfirmuar edhe nga skuadra gjermane, e cila njofton se lojtari do të operohet.

“Një kontroll më i detajuar në fillim të kësaj jave ka zbuluar dëmtimin e tij. Abrashi ka këputur ligamentin e kryqëzuar në gjurin e djathtë. Ai do t’i nënshtrohet një operacioni”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Ky është një lajm i keq edhe për Kombëtaren Shqiptare, që nuk mund të llogarit në shërbimet e tij për ndeshjet miqësore të marsit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400