United publikon orarin e ndeshjeve parasezonale për sezonin 2018-19

20:31 / E mërkure, 13 Qershor 2018

Lojtarët e Jose Mourinhos do të shkojnë në SHBA për të bërë pjesën e përgatitjeve të tyre për sezonin e ri, me ndeshje kundër skuadrave të Europës, MLS’së dhe Meksikës

Tifozët e Manchester United do të kenë mundësi të shohin se në çfarë forme do të jenë “Djajtë e kuq” për sezonin 2018-19 derisa ata do të fillojnë turneun parasezonal.

Turneu 2018, i cili i sheh ata të rikthehen në SHBA për vitin e dytë më radhë, derisa kanë një numër të ndeshjeve miqësore si dhe turneun “International Champions Cup” dhe Jose Mourinho do të hartojë plane të mira për sezonin e ri në Premier Ligë.

Një skuadër e fortë, përfshirë edhe nënshkrimet e reja, do të bëjnë udhëtimin më 2017, por duket se disa nga yjet e United që do të marrin pjesë në Botëror do të mungojnë – s’paku për pjesën e parë të turneut – duke i lënë ata që të pushojnë pak para se të fillojnë sezonin e ri.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400