Valverde: Pa merak, Messi ka shumë energji të mbetur për Kupën e Botës

09:37 / E martë, 17 Prill 2018

Ernesto Valverde ka siguruar se Lionel Messi ende ka shumë energji të mbetur për ta përfunduar këtë sezon dhe për të luajtur në Kupën e Botës këtë verë.

Në një konferencë për media para ndeshjes kundër Celta Vigos, Valverde ka lënë të kuptohet se do të bëjë rotacion për këtë ndeshje, si dhe ka nënvizuar se, përveç një lëndimi të lehtë por të vazhdueshëm, Messi ende ka shumë energji të mbetur për ta mbyllur këtë sezon me Barçën dhe për t’u paraqitur në Botërorin në Rusi.

Për katalanët është bërë tri vite pa fitore në “Estadio Balaidos”, dhe me finalen e Kupës së Mbretit shumë pranë, duket se fokusi i tërë i Valverdes do të jetë në finalen e së shtunës.

“Ka mundësi që Messi të pushojë, si të tjerët”, ka thënë Valverde.

“Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, pardje luajti një ndeshje të mirë. Në Argjentinë janë të qetë sepse Messi ende ka shumë energji të mbetur për Kupën e Botës”, shtoi ai.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400