Vardy: Anglia me duket si Leicesteri më 2016

14:21 / E enjte, 14 Qershor 2018

 

Jamie Vardy mendon që skuadra e Anglisë në këtë Botëror ka të njëjtin shpirt fitues sikurse Leicenster City kur u shpall kampion i Premier Ligës më 2015-16.

“Ne jemi saktësisht të njëjtë, shumë të afërt, gjithmonë duam ti bëjmë gjërat së bashku dhe të buzëqeshim dhe të bëjmë humor në stërvitje”, ka thënë ai.

“Ne të gjithë kemi besim. Ne e kemi atë mentalitetin që duam të fitojmë. Unë dua t’ju sigurojë se ne të gjithë këtu jemi fitues. Ne të gjithë kemi fituar diçka me klubet tona dhe tani dëshirojmë që këtë ta bëjmë edhe për Kombëtaren tonë”, ka thënë Vardy.

Vardy duket se do të jetë zëvendësues i sulmuesit kryesor Harry Kane në bazë tëlojës së Southgate, por 31 vjeari është i përkushtuar që ta vë në vështirësi trajnerin e tij kur është puna të formacioni.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400