Vazhdon suksesi i Kosovës në xhudo, Distria Krasniqi kualifikohet në gjysmëfinale

15:06 / E premte, 10 Gusht 2018

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi po vazhdon me suksese.

Xhudistja, Distria Krasniqi, është kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Prixit.

Kjo arritje e xhudistes së re vjen në garën që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Distria mposhti në çerekfinale argjentinasen, Paula Pareto, në kategorinë deri në 48 kilogramë.

Në gjysmëfinalen që do të zhvillohet pas pak, Krasniqi takohet me japonezen, Hiromi Endo.

Distria Krasniqi🇽🇰️ kualifikohet në gjysmëfinale💪—Xhudistja jonë, Distria Krasniqi, është kualifikuar në…

Publiée par Kosovo National Olympic Committee sur Vendredi 10 août 2018

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400