Vidal largohet nga Barcelona, i befason të gjithë me klubin e ri (Foto)

11:49 / E mërkure, 11 Janar 2017
Aleix Vidal është në prag të largimit nga Barcelona.
Aleix Vidal është në kërkim të një skuadre të re.

Mbrojtësi i krahut nuk ka arritur të adaptohet te Barcelona. Andaj, ai do të transferohet te një klub i ri, gjatë këtij afati kalimtar të janarit.

“Estadio Deportivo” raporton se Vidal është i gatshëm të rikthehet te ish skuadra e tij, Sevilla.

Vidal shkëlqeu te Sevilla para transferimit në Barcelonë. Andaj, ai mund të rikthehet në klub në përpjekje për ta ringjallur karrierën e tij.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400