West Ham dënon ashpër tifozët: Kurrë më në tribuna!

11:43 / E mërkure, 14 Mars 2018


Skuadra e West Hamit ka dënuar ashpër disa tifozë të cilët hynë në fushë dhe hodhën fishekzjarrë gjatë lojës kundër Burnleyt.

Sipas gazetarit të njohur anglez, Kaveh Solhekol – klubi londinez ka dënuar tifozët, duke ia ndalur praninë në tribuna kur luan West Hami, si vendas ashtu edhe mysafirë për të gjithë jetën.

Reagimi i tifozëve ishte për shkak të rezultateve të dobëta të klubit londinez. “Hammers” në 30-xhiro në Premierligë ka grumbulluar vetëm 30 pikë dhe gjendet në pozitën e 16’të, duke rrezikuar rënien në Championship.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400