Xavi ende është i magjishëm, shënon nga gjuajta e lirë (Video)

23:58 / E diell, 19 Nëntor 2017

 

Xavi ka treguar se përkundër moshës ka ende kualitet në këmbët e tij.

37-vjeçari shënoi nga gjuajta e lirë në minutën e 39-të, kjo në fitoren Al-Sadd me rezultat 4-1 Umm-Salal.

Spanjolli mashtroi portierin kundërshtar paraprakisht dhe pastaj me një gjuajte mjeshtërore shënoi në këndin ku ishte vendosur portieri.

Sa ishte pjesë e Barcelonës, Xavi kishte shënuar shpesh herë gola të tillë.

Për klubin katalunas mesfushori ishte paraqitur në 505 ndeshje, ku kishte shënuar 58 gola.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400