“Xhaka nuk do të arrijë kurrë në nivelin e këtyre lojtarëve”

20:21 / E premte, 06 Janar 2017

 

Granit Xhaka nuk mund të arrijë asnjëherë në nivelin e Santi Cazorlas e Jack Wilshere, kështu mendojnë analistët e faqes “Squawka”.

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, në ndeshjet e fundit është shndërruar në titullar të padiskutueshëm, kjo për shkak edhe të mungesës së disa lojtarëve, veçohet ajo e spanjollit Cazorla.

Shqiptari po regjistron statistika të mira në ndeshjet e fundit, por për analistët e faqes “Squawka”, ai nuk do të arrijë asnjëherë nivelin e Cazorlas e Wilshere, ky i fundit është i huazuar te bournemouth.

“Granit Xhaka mund të bëhet si Arteta, por asnjëherë si Cazorla apo Wilshere”, kështu mendojnë analistët e “Squawka”.

Xhaka ka bërë 23 paraqitje për Arsenalin deri më tani ën gjitha garat, duke shënuar tre gola.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400