Xherdan Shaqiri ndërron skuadër, mbetet në Premierligë

23:07 / E shtunë, 13 Janar 2018

 

Janari i këtij viti mund të bëjë që Xherdan Shaqiri të largohet nga Stoke City.

Ish anëtari i Interit e Bayern Munich, po kërkohet nga skuadra më emër në Premierligë, West Ham United.

Sipas një raporti nga ‘West Ham Word’, lojtari i transferuar për një tarifë rekorde te West Ham United, Marko Arnautovic, i ka rekomanduar klubit nënshkrimin me ish bashkëlojtarin e tij të Stoke City, Xherdan Shaqirin.

Skuadra nga Londra mund të bëhet me një sulm kërcënues nëse arrijnë marrëveshje me anësorin nga Kosova, që në karrierën e tij ka fituar një titull të Ligës së Kampionëve.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400