Xhudistja serbe respekton himnin dhe flamurin e Kosovës (Video)

22:15 / E premte, 09 Nëntor 2018

Distria Krasniqi mori medaljen e artë në xhudo në kategorinë -48 kg duke e mundur në finale xhudisten hungareze Eva Csernovski.

Pas fitores, Distria ka dal në podiumin e kampionëve ku është intonuar humni i Kosovës.

Në këtë kategori medalen e bronztë e mori xhuditja serbe Milica Nikolic, e cila gjatë intonimit të himnit të Kosovës e ka respektuar atë.

Madje ajo ka bërë edhe fotografi afër Distrias e ku dukej e buzëqeshur dhe nuk e kishte problem flamurin dhe himnin e Republikës së Kosovës.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400