Zaha mund t’ia kalojë Hazardit dhe Sanchezit

22:11 / E hëne, 16 Prill 2018

 

Ish trajneri i Anglisë Roy Hodgson ka thënë se Zaha është njëri prej lojtarëve më të mirë në Premier Ligë pasi që ka pasur një formë sensacionale këtë sezon

Menaxheri i Crystal Palace, Roy Hodgson ka theksuar që Wilfried Zaha është në gjendje të bëhet lojtarë edhe më i mirë dhe të kalojë Eden Hazardin e Chelsea dhe Alexis Sanchezin e Manchester United.

Anësori ka pasur një rol kryesor për “Shqiponjat” e Londrës në luftën për mbijetesë.

“Ai është shumë i rëndësishëm, ashtu sikurse ishte sezonin e kaluar dhe na ka ndihmuar neve si skuadër për të mbijetuar”, tha Hodgson.

“Aftësitë e tij dribluese dhe loja me top e bën atë të dëshmuar tash e një kohë dhe shpejt mund të krahasohet me Alexis Sanchez apo Eden Hazard”, ka thënë ai.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400