Zbulohet e pathëna, ja pse Kessie zgjodhi Milanin

01:29 / E mërkure, 15 Nëntor 2017

 

Milan kishte një verë të madhe pasi investuan mbi 200 milionë euro në 11 lojtarë të rinj. Një nga këta lojtarë ishte ylli në rritje Franck Kessié i cili mbërriti nga Atalanta. Agjenti i tij (George Atangana) ka zbuluar se pse Kessie vendosi të kalojë në Milano në një intervistë me Radio Cc, përcjell ORAinfo.

‘Kessié? Klubet e mëdha gjithmonë duan të nënshkruajnë talentet më të mira dhe nuk ka qenë vetëm Napoli për të, ai ka vlerësuar shumë oferta dhe projekte të ndryshme përpara se të marrë vendimin e tij përfundimtar.

Projekti i ri dhe emocionues, bëri që ai të vendosë për ekipin e Montellas.. Mendoj se ai ka mbështetjen e lojtarëve dhe të menaxhmentit kështu që unë mendoj se ai do të jetë një futbollist që do ta ngrish shumë lartë Milanin’, ka thënë agjenti i Kessie.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400