Zbulohet transferimi i parë i Lopetegui te Reali

22:57 / E martë, 12 Qershor 2018

 

Reali ka bërë gati 45 milionë euro për lojtarin.

Real Madridi është pranë transferimit të parë pas zyrtarizimit të trajnerit Julen Lopetegui.

Sipas “AS”, Reali është afër akordit me super-talentin e Santosit, Rodrygo,

Ai ka shënuar 6 gola dhe ka bërë 2 asistime në 15 paraqitje, derisa është vetëm në moshën 17-vjeçare.

Reali ka bërë gati 45 milionë euro për lojtarin.

Gjithsesi, ai s’do të mund të luajë në Spanjë deri në moshën 19-vjeçare, më 2020.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400