Zidane mohon zërat se Bale dhe Benzema do të largohen nga Reali

18:45 / E martë, 17 Prill 2018

 

 

Zinendine Zidane beson që edhe Gareth Bale edhe Karim Benzema kanë të ardhme të ndritur në Real Madrid

Të dy lojtarët janë duke vuajtur për të gjetur formën e tyre, madje edhe fizikisht gjatë sezonit 2017-18, kurse mediat kanë shkruar se ata pritet që të largohet nga Los Blancos gjatë verës.

Zidane, megjithatë, nuk mendon që ndonjëri prej lojtarëve është në “rrezik” për t’u shitur nga klubi pasi që ata kanë ende për të dhënë në skuadër.

Këtë mësazh Zidane e ka dhënë gjatë konferencës për media të martën.

Reali ndeshet me Athletico Bilbaon të mëkurën në kuadër të La Ligas.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400