Zyrtare: Barcelona nënshkruan me një mesfushor

15:32 / E enjte, 12 Korrik 2018

Barcelona ka qenë e lidhur me Arthur Melon qe disa muaj dhe tani e konfirmuar nënshkrimin me brazilianin nga Gremio de Porto.

“FC Barcelona dhe Gremio de Porto Alegre kanë arritur marrëveshje për transferimin e lojtarit Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo, pas marrëveshjeve që u arritën në mars”, shkruan deklarat e klubit spanjoll në faqen zyrtare të saj.

Lojtari i kushtoi Barcelonës 31 milionë euro, ai do të nënshkruajë një kontratë gjashtëvjeçare dhe klauzola e tij do të jetë 400 milionë euro.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400