Zyrtare: Chelsea shkarkon Antonio Conten

16:16 / E enjte, 12 Korrik 2018

Antonio Conte nuk është më trajner i Chelsea

Chelsea ka njoftuar sot se ka shkarkuar nga detyra e trajnerin italianin, Antonio Conte.

Conte menaxhojë Chelsean për dy vite, ndërkaq në vitin e parë ai ishte shpallur kampionë me londinezët.

Por, në sezonin e dytë ai dështoi ta kualifikojë Chelsean në Ligën e Kampionëve.

Kjo lëvizje do të sjell, Mauricio Sarrin në krye të skuadrës londineze.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400